Sürgülü cam balkonlar yağmur, kar, rüzgar ve toz gibi dış etmenlerin içeri girmesi konusunda sağlam bir şekilde paravan oluşturur ve bu tür etmenlerin balkon içerisine girmesini çok iyi derecede önler. Sürgülü camlarınızı kapalı tuttuğunuz takdirde balkonunuzun dışarıdaki kir, toz ve topraktan etkilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bununla birlikte sürme cam balkon sistemleri hırsızlığa karşı da diğer cam balkon sistemlerine göre oldukça etkilidir. Hırsızlığa karşı özel mekanizma kilidine sahip olan bu camlar sayesinde geceleri rahat bir uyku çekebilir, tatildeyken bile evinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Bu camlar yalnızca hırsızlığa karşı değil, aynı zamanda zaman içerisinde oluşan yıpranma ve eskimeye karşı da oldukça dayanıklıdır.

Sistemde kullanılan tüm parçalar paslanmaz özelliğe sahiptir. Sistemde üç çeşit kilit kullanılmaktadır. Anahtarlı horoz kilit, Alüminyum klepsi kilit, Alüminyum havuz kilit. Her camda iki adet kenetlenen alüminyum yalıtım fitili kullanılmaktadır. Dikey profil birleşim noktalarına kılavuz kapak sayesinde kolay imalat ve montaj imkanı sağlar.Balkonunuzu cam balkonla sistemi ile kapatmak, tamamen havasız kalmak ve dışarıya kapalı olmak anlamına gelmiyor. Son teknoloji ile üretilen Sürgülü Cam Balkon Sistemleri ile mevsime ve yağışa göre camların bir kısmı veya tamamı açılabilmektedir. Bu açma- kapatma işlemi çok basit bir şekilde sürgülü olarak yapılmaktadır.

Sürgülü cam balkonlar 5 ayrı ray sisteminden oluşmaktadır. Bu şekilde de camlar farklı yönlere açılarak yağmur, kar, rüzgar ve tozun balkona girmesini engellemektedir. Sürgülü cam balkon sistemi 8-10 mm cam kalığında ve 500 kg. darbeye dayanıklı olarak kaliteli camlardan üretilmektedir.

Sürgülü cam balkon sistemleri alttan taşıma özelliğine sahip olduğundan her tür balkonda kullanılabilir. Cam balkon sistemi kurulurken kullanılan malzemeler paslanmaz çelikten yapılarak plastik kalıplarla korunmaktadır. Bu sebeple de paslanma ve oksitlenme gibi sorunlar oluşmamaktadır. Kullanılan contalar ise silikon özelliğine sahip olup, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır, ayrıca su geçirmez.

Sürgülü Cam Balkon Sürgülü Cam Balkon Sürgülü Cam Balkon Sürgülü Cam Balkon