1303
2021
Duşakabin yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz, duşakabin alırken nelere dikkat etmeliyiz, duş kabin, duşa kabin, duşakabin modelleri, duşakabin kurulum

Duşakabin yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Birçoğumuz güzel bir banyoda bir duşakabin hayalini kurarız, ancak herkes hayalini gerçekleştiremez çünkü duşakabinler ucuz bir zevk değildir. Az ya da çok kabul edilebilir kaliteli modellerin fiyatları, değişkendir.  Ek olarak, her banyoda  duşakabin yerleştirilecek bir yer yoktur. Tarzınıza ve zevkinize uygun olanı seçmek isteyeceksiniz, ancak sahip olduğunuz alan miktarı gibi dikkate alınması gereken pratik hususlar da vardır.

Duşakabin Büyüklüğü ve Şekli

Aklınızda ideal bir boyut ve şekle sahip olabilirsiniz, ancak eviniz için en uygun muhafaza aynı zamanda büyük ölçüde oda tipine ve sahip olduğunuz alana bağlı olacaktır. Duşakabini mevcut bir banyoya takıyorsanız, bir ebeveyn odası veya hatta özel bir duş odası oluşturuyorsanız, bunun bir duşakabin tekneside olabilir.

Duşakabin montajı yapmak için en iyi yeri dikkatlice düşünün. İçerideyken sıkışık hissetmek istemezsiniz, ancak muhafaza da odanın geri kalanını erişilemez hale getirmemelidir. Muhtemelen bildiğiniz gibi, duşakabinleri birçok farklı şekilde olabilir. Genellikle kare veya dikdörtgen şeklindedirler ancak kavisli muhafazalar veya çeyrek duşlar da hem şık hem de pratik bir çözüm sunabilir.

Duşakabin yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Duşakabin Modelleri ve Stilleri

Bir kadran duşakabini kavisli "D-şekilli" muhafazaları daha yumuşak hatları getirmek ve tek bir duvara rahatça sığabilir ederken, sen köşe alanlarda en iyi şekilde yapmak için izin verecektir. Kapı seçimi de önemlidir. Pivot tarzı döner kapılar, alan sorun olmadığında harika olabilirken, katlanır kapılar veya sürgülü duş kapıları, duş kabininin açılışında gerekli olan açıklığı azaltır.

Kapıların ve duvarların camı ve çerçevelerin stili de zevklerinize ve banyonuzun genel tonuna uyacak şekilde özelleştirilebilir. Cam düz, buzlu veya hatta renkli olabilir ve camın türü ve kalınlığı da dayanıklılığı ve güvenliği etkileyecektir.

Avrupa Pimapende bulunan duş kabini çeşitlerimizle, her ürün adında bulacağınız cam kalınlığını anında söyleyebilirsiniz. Örneğin, 800mm x 800mm  alanda  6 mm kalınlığında temperli cam sürgülü çeyrek duş kabini, 6 mm kırılmaz camı içerir ve 800 mm x 800 mm ayak izine sahiptir. Ayrıca, ek koruma için tüm duş kabinlerimiz yüksek kaliteli duş kapı contaları ile birlikte gelir.

Duşakabin yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Duşakabin teknesi ve fayanslar

Karar vermeniz gereken başka bir şey de, bir tepsiyle birlikte gelen bir kasaya gidip gitmemektir. Tepsinin doğru şekilde oturması garanti edileceği için bu genellikle en iyi seçenektir. Ancak, gömme duş kapıları takıyorsanız, girintinin boşluğuna uyacak bir tepsi de seçmeniz gerekecektir. Nemli sorunları önlemek için duş alanının iç duvarları doğru şekilde döşenmeli ve kapatılmalıdır. Fayansların rengi ve stili , ister sade, minimalist ister son derece dekoratif olsun, banyonuzun genel görünümüne ve hissine uyabilir. Duş teknesinin yüksekliği de duvarın ne kadar aşağısına döşemeniz gerektiğini etkiler.

Diğer seçenekler

Gömme duşlu ıslak bir oda, geleneksel bir duş kabini için çekici bir alternatif olabilir ve özellikle yükseltilmiş bir duş teknesi veya duş kapılarını sorunlu bulabilecek hareketlilik sorunları olan kişiler için yararlı olabilir. Duş alanı hala kapatılabilir veya bir perde kullanabilir veya basitçe açık bırakabilirsiniz.

Banyo yada Ebeveyn banyosu inşa ederken, tüm odanın uygun şekilde döşendiğinden veya su geçirmez olduğundan emin olmak önemlidir. İhtiyaç duyacağınız tüm Banyo yada Ebeveyn banyonun temellerini burada Avrupa Pimapen'de bulacaksınız.