0109
2020
Pimapen,Pimapen Nedir, Pimapen Avantajları,Pimapen Fiyatları,Ucuz pimapen ,Pimapen fiyatı

Pimapen Nedir, Pimapen Fiyatları ve Avantajları

Pimapen Nedir?

Pimapen ise ahşaptan yapılmış pencerelerin yerine su geçirmeyen ve temizliği son derece kolay olan, beyaz rengi ile temiz ve ferah bir ortam hissi yaratmakta olan PVC’nin kullanılması ile ortaya çıkan pencerelerin genel adıdır. Menteşelerin yağlanması dışında bakım masrafı çıkartmamakla birlikte, ısı karşısındaki dayanıklılığı ve temizliğinin kolaylığı nedeniyle ahşap pencerelerin yerini büyük bir hızla pimapen ürünler almaktadır. Ahşap gibi kolay ısınıp, kolay soğuyan bir madde olmamasının yanı sıra rüzgara karşı hava geçirgenliğinin olmaması sayesinde dışarıdaki hava ile içerideki hava arasında aşılamaz bir duvar görevi görmektedir pimapen pencereler.

PİMAPEN Profilleri özel katkılı sert PVC’den üretilmektedir.Bu özelliği ile ultraviyole ışınlarına,sıcağa ve ateşe son derece dayanıklıdır.İçlerine galvanizli çelik destek saçlarının yerleştirilmesi,rüzgar güçlerine karşı direncini arttırmaktadır. PİMAPEN Profiller,120 km/h rüzgar ve yağmur altında “mukavemet” ve izolasyon değerleri açısından testlere tabi tutulmaktadır.Yapılan bir dizi testle PİMAPEN PVC PENCERE SİSTEMLERİ’nin ömrünün binanın ömrü kadar olduğu kanıtlanmıştır.

Pimapen Fiyatları

Pimapen pencere fiyatları hakkında karşılaştırma ya da araştırma yapılırken, yapılacak pencerelerin aynı niteliklere sahip malzemelerden oluştuğuna dikkat edilmelidir. Ayrıca farklı kalınlıklara ve profil genişliklerine sahip seriler, PVC profilin ahşap, desenli ya da beyaz renkli olması pvc pencere fiyatlarının farklılık göstermesine neden olacaktır. Pimapen fiyatlandırmalarında önemli olan bir diğer nokta ise metretül kavramıdır. Metretül: Pvc pencerelerin imalatında ve pazarlanmasında kullanılan, pvc pencerenin büyüklüğünü ve o pvc pencerede kullanılan ana pvc profil toplam uzunluğunu tanımlayan birimdir. PVC pencere fiyatlarını oluşturan kalemler;

• PVC profil fiyatları ve niteliği

• Kullanılan camın fiyatı ve niteliği

• Kullanılan ispanyolet sisteminin fiyatı ve niteliği

• Kullanılan diğer yardımcı malzemelerin fiyatı ve niteliği (mermer, pervaz, çıta profilleri, aksesuar, detay profiller v.s.)

• İşçilik maliyeti şeklindedir. 

Pimapen Avantajları

Isı yalıtımında en büyük rol oynayan pimapen pencereler bina yalıtım oranın %30′ nu karşılamaktadır. Günümüzde inşaat sektöründe en çok tercih edilen pvc pimapen pencereleri sistemleridir. Pimapen pvc pencereler ısı ve ses yalıtımı bakımından oldukça iyi değerlere sahiptir. Ayrıca pimapen pencere sistemleri uzun ömürlüdür. Üstelik boya bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılan bir yapı birimidir.. Doğru seçilmiş bir ürün uzun yıllar servise ihtiyaç duyulmaz. Dış cephe mantolamadan önce binamızda pencereler pvc yapılmamış ise öncelikle bu pencerelerinde ısı yalıtımı ve izolasyon için pimapen pencere yapılması gerekmektedir.

Yıpranma payları, bakım masrafları, ürün ömrü ve hijyen şartları bakımından hesaplandığında ahşap uygulamalara göre çok daha hesaplı fiyatlarla karşımıza çıkan pimapen uygulamalarında malzemelerin kalitesi ve işçilik kalitesi elbette pimapen fiyatı üzerinde rol oynamaktadır. Pimapen fiyatı uygulamanın yapılacağı yer, ölçüler, kullanılacak malzemelerin kalitesi gibi temel etkenlerden de etkilenmektedir. Hesaplı pimapen fiyatları konusunda araştırma yapılırken son derece dikkatli olunmalıdır. Ucuz pimapen fiyatı almak uğruna kalitesiz ürünler ve yetersiz işçilikle sunulacak bir pimapen uygulamasının pişmanlığını yaşamayı kim ister ki?