0803
2021
pimapen hakkında bilinenler, pimapen yorumları, pimapen pahalımı, pimapen mi ahşap mı, pvc mi alüminyum mu, pvc hakkında, yanlış bilgiler

Pimapen Pencereler ve Kapılar Hakkında Bilinen Yanlış Bilgiler

Pimapen doğrama,  pvc pencere kapılar hakkında bilinen o kadar çok efsanevi yanlış bilgi varki. PVC Doğramalar hayatımızın içerisinde artık, evlerimizde, işyerlerimizde, okullarda, hastanelerde kısacası tüm yaşam alanlarımızda. Ne yazık ki, Pimapen pencere ve kapıların faydaları konusunda herkes bizim kadar heyecanlı değil.  Pimapen montajını seviyoruz çünkü yenileme veya bina projeniz için harika bir malzeme seçimi. Yalıtım ve ses yalıtımı sağlar ve mimari tasarım ile yeniliklerin tarzdaki mükemmel karışımıdır.   Bugün, Pimapen ile ilgili bazı yaygın mitleri ve yanlış kanıları çürüteceğiz, böylece İstanbulda PVC pencereler ve PVC kapılar için alışveriş yaparken tüm resme sahip olacaksınız .
 

1. Yeterince Güçlü Değil

Pimapen pencere ve kapı çerçevelerinin güçlü olmadığını ve evinizin yapısal bütünlüğünü tehlikeye atacağını duymuş olabilirsiniz. Bu doğru değil. Pimapen sağlam, dayanıklı ve sert İstanbul iklimine dayanacak şekilde üretilmiştir. Pimapen profillerimizin kalitesi, dünya çapında güç ve dayanıklılık standartlarını aşan performansıyla 40 yılı aşkın süredir kesin olarak kanıtlanmıştır.
 

2. Pimapen Evde Yoğunlaşmaya Neden Oluyor

Herhangi bir pencere ve kapı çerçeve malzemesinde yoğunlaşma meydana gelebilir. İşin gerçeği, evinizi ne kadar çok kapatırsanız, o kadar fazla yoğunlaşma meydana gelebilir. Bundan kaçınmak için evinizde biraz hava akışına izin vermek en iyisidir.
 

3. Pimapen Çevre İçin Kötü

Pimapen aslında çevre dostu bir malzemedir. Tamamen geri dönüştürülebilir ve keresteden farklı olarak üretiminde ağaç zarar görmez. Aynı zamanda evinizi yalıtmaya da yardımcı olur, yani fosil yakıt enerjisi üretimine daha az para harcanır.
 

4. Ama Plastikten Yapılmışlar!

Bu, önceki noktadan sonra gelen başka bir yanlış anlamadır. Pimapen'deki, PVC kavramı plastikleştirilmemiş polivinil klorür anlamına gelir. Aslında, Pimapen'deki ana kimyasal aslında tuzdur! Kesinlikle ucuz bir plastik değil.
 

5. Pahalıdırlar

Bu başka bir yanlış anlamadır. Pimapen, geleneksel çerçeveleme malzemeleriyle karşılaştırıldığında aslında oldukça ekonomiktir. Ahşap veya alüminyumdan daha ucuzdur ve çoğu ev sahibi ve yenileyicinin bütçesi dahilindedir, bu da  Türkiye koşullarında Pimapen pencere ve kapıları ve popüler bir seçimin ötesinde yapar.
 

6. Pimapen Sarıya Dönüyor

Bu yanlış anlama bazı gerçeklere dayanıyor. Pimapen pencere ve kapılarının önceki günlerinde sararma meydana geldi. O zamandan beri, üretim süreci sıkılaştı ve düşük kaliteli Pimapen'ye yer bırakmadı. Pimapen pencere ve kapı çerçevelerimiz asla sarı olmayacak.
 

7. Pimapen Güvenli Değildir

Pimapen pencere çerçeveleri, galvanizli demir ile monte edilmiş ve güçlendirilmiş olarak gelir, bu da onları sağlam, güvenli ve emniyetli kılar. Muhtemel bir soyguncu için hayatı kesinlikle zorlaştıracaklar!
 

8. Pimapen Son Derece Yanıcıdır

Pimapen'nin son derece yanıcı bir malzeme olduğu ve bir yangın durumunda evinizi riske atacağı konusunda bir efsane var. Gerçekte, Pimapen aslında yangın geciktiricidir. Kereste, bu durumda daha yanıcı malzemedir.
 

9. Sürmeyecek

Başka bir efsane. Pimapen, zamanın testine dayanacak şekilde üretilmiş oldukça dayanıklı bir malzemedir. Dayanıklı olmasının yanı sıra, İstanbul iklimine de dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Sıcak güneşe, vahşi rüzgara ve kuvvetli sağanak yağışlara karşı hızla dayanacaktır.
 

10. Pimapen Kötü Görünüyor

Pimapen pencere ve kapı çerçeveleri çok çeşitli renk ve kaplamalara sahiptir. Muhtemelen bir dekorunuz veya iç tasarım temanız varsa, buna uygun Pimapen çerçevesini bulabilirsiniz!
 
İşte karşınızda  10 Pimapen hakkında bilinen efsanesi yanılgılar.  Bir dahaki sefere Pimapen pencere ve kapılar için    alışveriş yaparken bu bilgileri kullanmaktan çekinmeyin . enerji verimliliği, dayanıklılığı ve maliyet etkinliği nedeniyle pencere ve kapılar için mükemmel bir seçimdir. PVC pencerelerin düşük iletkenliği, sıcak iklimlerde ısı transferini en aza indirir ve daha soğuk koşullarda mükemmel ısı yalıtımı sağlar. Evinizin konumu, yerel iklimi ve mimarisi için en uygun malzeme seçimi konusunda bilinçli bir karar verin. Doğru malzeme bir dünya fark yaratabilir.