0811
2020
Pimapen Yalıtımı nasıl sağlanır, Pimapenlerden neden soğuk gelir, Doğrama ile Pencere arasından neden su gelir,pvc pencere ve kapıdan soğuk gelmesini engelleme

Pimapen Yalıtımı nasıl sağlanır?

Pvc Pencere ve Kapı Sistemleri, Pimapen doğramalar yaşam alanlarımızın bir çok yerinde kullanılmaktadır. Özellikle soğuk havalarda ortaya çıkan ısı kaybı, pencerelerde yaklaşık olarak %10 oranla enerji tüketimine sebep olur. Pencere izolasyonu yapıldığında uzun vadede enerji tüketimi açısından ekonomik yönden avantaj sağlar ve her ay faturalara yansıyan masrafları düşürmenize olanak tanır.

Pimapenlerden neden soğuk gelir?

Pimapenlerden soguk hava dogramanın izalasyonu yapılmamıştır yada kanat ayarları iyi yapılamamıştır. Kanadı kapattımızda mekanizma iyi sıkmassa kanatla kasa arasından soğuk alır. Pencere doğramaları ve kenarlarının hava geçirmesi, ısı yalıtımlı cam kullanılmaması, kenarlarda ısı köprülerinin olması, pencerede denizlik için kullanılan malzemenin yekpare bir malzeme olması, yalıtımsız cam kullanımı ya da ısı yalıtımı değerlerinin düşük olması, iyi bir yalıtımlı alüminyum malzeme kullanılmaması, pencere sistemlerinde montaj hataları gibi unsurlar hava sızıntılarına sebep olur.

Doğrama ile Pencere arasından neden su gelir?

Dogramayla mermer arasindan su geliyorsa, burada izolasyon ya yoktur yada mevcut izolasyon çatlamıştır. Eğer kaliteli dış cepe silikonu kullanilirsa bu sorun ortadan kalkar. Pencerelerde birleşim detaylarındaki boşlukların iyi izole edilmesi gerekir. Üç camlı sistemler çift ara boşluğa sahiptir ve çift camlı sistemlere oranla daha fazla ısı yalıtımı sağlar. Pencere sistemlerinde birleşim detaylar ve boşluklarda hava sızıntısı olmayacak şekilde sistem oluşturulması gerekir. Bilgisayar ortamında hazırlanan pencere sistemleri ile ilgili çizimlerde, milimetrik örtüşen birleşim detayları ölçülendirilir. Her pencere sistemi yapan firmanın kendisine ait bir pencere sistemi düzeneği olabilir. Pencere sistemlerindeki birleşim detayları firmaların farklı ölçülendirmeleri ve tasarım çizgilerine tabi tutulur. Pencere birleşim detayları, planlar ve kesitler üzerinde boşluklarda hava sızıntısı olmayacak şekilde izole edecek bir tasarım tercih edilmelidir.

Pimapen fiyatları neden orantısız ?

Pimapen montaj fiyatları aldığınız çok tutarsız bir tablo ile karşılaşabilirsiniz. PVC Doğratama fiyati aldinizda kimi firma ucuz kimi firma pahali fiyat verir bunun sebebi kullanilan marka kullanilan aksesuar ve icine kullanilan destek saci bularin hepsi kalite kalite oldugu icin fiyatlarda oynama olur fiyat alirken musterilerimiz kesinlikle marka aksasuar markasi ve icine kullanilan destek saci kalinligini sormasi gerekir .