3103
2021
Pimapen, Kapı, Pencere, etrafındaki, boşluklar ,nasıl kapatılır?

Pimapen Kapı ve Pencere etrafındaki boşluklar nasıl kapatılır?

Pimapen Kapı ve Pencere etrafındaki boşluklar nasıl kapatılır? Pencere veya kapıların etrafındaki çirkin boşlukları kapatmak ve kapatmak için bir PVC Silikon kullanmak, sadece küçük bir testere ve bir tüp akrilik mühürleyici ve bir aplikatör tabancası ile onları düzeltmenin kolay bir yoludur. Banyoda veya benzeri bir yerde çalışmadığınız sürece, kaplamaları yapıştırmak için silikon yapıştırıcı kullanmaktan kaçının.

Süslenecek veya duvarın sonradan emülsiyon boya ile boyanacağı bindirmeler her zaman akrilik yapıştırıcılar ile yapıştırılmalı, eğer ön kenar fazla sızdırmaz olacaksa, o zaman üst kapama yapılmalıdır. Akrilik sızdırmazlık maddesi ile yapılır, çünkü silikon conta kullanırsanız, boya o yüzeye yapışmayacaktır.

Banyolara veya ıslak alanlara takılan kaplamalar, kaplamanın doğrudan çok parlak bir yüzeye veya fayanslara takıldığı yerlerde, bu kaplamalar ön kenarda silikon conta ile kapatılmalıdır, bu da yüzeyin küf oluşumunu çekmesini önler.

Başlangıç ​​olarak, eski döküntüleri temizlerseniz ve yüzeyi geri kazıyarak Pimapen kapak kaplamasını alacak düz bir alan oluşturursanız yapılacak ilk şeydir. Enkazı fırçalayın ve boşaltın.

Üst süslemeden başlayarak, ardından taban çıtasını ve son olarak yanları, önce tüm çıtaları kesin ve ardından her birini bir tezgah veya benzeri bir yere düz bir şekilde yerleştirin (yüzeyi korumak için bir toz tabakası kullanın), ardından akriliği dikkatlice uygulayın Sızdırmazlık malzemesini her seferinde bir tane olmak üzere, kaplamayı görülebilecek kenardan hafifçe geride tutarak, üzerinde çalıştığınız alana yerleştirdiğinizde kaplamanın trimin arkasından sıkışmasını önlemek için bunu yapın.

Döşemeleri takmaya başladığınızda, kestiğiniz sırayla, bir şerit seloteyp alın, üst kaplama yerleştirildikten sonra uygulamaya hazır hale getirin (bunun için fazladan bir çift ele ihtiyacınız olabilir), bu, kırpmanın bir kez takıldıktan sonra uzaklaşıyor.

Tüm kırpıntıları kestiğiniz sırayla uygulayın ve hepsi yerine oturduktan sonra gece boyunca kurumaya bırakın. Ertesi gün, silikon veya akrilik contanın son katını uygulayabilirsiniz (hangi ortamda çalıştığınıza bağlı olarak, sızdırmazlık tüpünün nozülünü ince bir boyutta keserek (çapı 4 mm'den fazla olmayacak şekilde) ve sızdırmazlık maddesini uygulayabilirsiniz. hem ön kenara hem de trimin dayandığı öğeye karşı bağlantıya.

Bu uygulama için sızdırmazlık tabancasına çok güvenmiyorsanız, size çalışmak için bir çizgi vermek için duvara veya fayanslara vb. Bir mastik bant uygulamanızı öneririz. Sızdırmazlık maddesi uygulandıktan ve plastik bir aletle veya parmağınızla düzleştirdikten sonra, bandı hemen çıkarmalı ve belki kenarları bir kez daha düzeltmelisiniz.

İhtiyacınız olan ürünlerin listesi aşağıdadır:

  1. Silikon
  2. Maskeleme Bandı
  3. Sızdırmazlık Maddesi
  4. Temizleme Rulosu

PVC pencere çerçevelerindeki çatlakları, delikleri, çizikleri, çizikleri ve lekeleri tamir etme konusunda deneyimliyiz ve pahalı onarım ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz.

Arzu ederseniz Pimapen tamiri profesyonel olarak nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.